March 8, 2018

New Micro Macrame Mandala Necklace Tutorial!


Look who finally got busy and finished a tutorial!  I'd recommend this Micro macrame Mandala Necklace tutorial for intermediate macrame enthusiasts with a working knowledge of double half hitch and larks head knots.  As long as you can do those, you should be able to follow these instructions.  I've included over 60 photos like this one:


See why it takes me a while to put together a new tutorial?  I spend a lot of time photographing each step with really close up shots so you can see what's going on.  My goal is to make everyone who tries the tutorial successful!


You can find the new tutorial in my Etsy shop along with 17 (yes, I'm up to 17 different tutorials now!) others.  There's something for everyone - even if you've never tried macrame before.  Happy knotting!

6 comments:

 1. This Micro macramé mandala necklace is very beautiful. Blue color makes it more eye catching. You can try more mandala designs also.

  ReplyDelete
 2. I love your designs! Your mandala necklace is so beautifully designed and just what I want to make. Thanks for sharing such a post. I love such simple mandala designs.

  ReplyDelete
 3. It is easy and convenient, and for buying exclusive diamond jewellery, it is safe as well. You can start by buying affordable stud earrings online if you have doubts. Once you are sure of how the online jewellery site works. jewelry in phoenix az

  ReplyDelete
 4. With women becoming more fashion conscious, they are turning choosier. So, whether you are teenager, working professional or an old granny, a necklace is an integral part of your accessories. moon wolf necklace

  ReplyDelete

 5. Tel örgünün kullanım alanı oldukça geniştir. Bahsettiğimiz üzere insanlar kendilerine ait olan çeşitli yapıların çevresini kapatmak ve dışarıdaki yabancılara karşı girişleri engellemek amacıyla tel örgü sistemlerini kullanmaktadır. Tel örgüler bu sayede insanların daha rahat olmasını sağlamakta, güvenli yapılar kazanmasını sağlamakta ve çeşitli avantajlar da sunmaktadır.
  Tel örgü kullanım alanları olarak ise şunları örnek gösterebiliriz:
  • Bahçe çevresi,
  • Tarla çevresi,
  • Okul bahçesi çevresi,
  • Askeri lojman çevreleri,
  • Oyun parkı çevresi,
  • Arazi çevreleri,
  • Sportif faaliyet yapılarının çevresi
  Bu gibi alanlarda oldukça fazla kullanılmakta olan tel örgüler sayesinde insanlar daha güvende ve rahat olabilecek, kendilerini de yine yapılarını en etkili şekilde koruyarak daha çok avantajdan da yararlanacaklardır. Bu kapsamda tel örgü kullanım alanlarının bu denli fazla olması da yine kişilerin çok fazla avantajdan yararlanmasını sağlayacaktır.
  Panel Çit Teli
  Panel çit teli, ilk etapta güvenliğin sağlanması için tercih edilmektedir. Tel fiyatları Günümüzde özellikle de açık alanlarda inşa edilen yapıların çevreleri dışarıdan içeri girilmelere müsait olup çeşitli tehlikelerle de karşı karşıyadır. Panel çit teli daha çok belirttiğimiz üzere köylerde arazi yapılarında, tarlalarda, bahçelerde çevreyi çevrelemek için kullanılmaktadır. Son derece rahat bir kullanım olanağına sahip olup aynı zamanda da insanların daha güvenli bir çevrede olmasını sağlamak amacıyla da tercih edilmektedir.
  Panel çit birçok anlamda avantajlara sahip olup insanların kendilerini güvende hissetmeleri açısından da önemlidir. Nitekim bahçe, tarla gibi yerlerde yetiştirilen ürünlerin dışarıdan yabancı insan veya hayvan gibi canlıların girmesini engeleyecek şekilde dizayn edilmesi gereken panel çitlerin kullanım alanı da çok geniştir. Son derece avantajlı yapılara sahip olan panel çit teli ile birlikte çeşitli alanlarda güvenlik konusunda yeterli donanımlar sağlanabilir.

  ReplyDelete

I'd love to hear from you!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...