April 4, 2018

Copper Celtic Dragons and Micro Macrame


This copper button featuring a Celtic dragon design is one of my all-time favorites.  I absolutely love the graceful flowing lines of this one.  They made it in brass and silver as well, but the copper one just has something special - that "it" factor.  And the copper plays so well with the khaki cord and beads, don't you think?  Of course, since I love every single thing about this button, it's no longer being manufactured.  

When I found out they were no longer making them, I bought up everything I could find so I have a little stash of them.  Every once in a while I get them out and make up a few special pieces with them.  Mostly I'd rather hold onto them and fondle them, but I know that's probably not the most healthy relationship to have with a button so I force myself to let go of a few.  Especially since I recently went through my entire bead stash and organized everything and realized just how many cool buttons I have:


Hi, my name is Sherri and I'm a button hoarder.  I have glass buttons (Czech glass mostly - heck out that peacock beauty!) and handmade ceramic buttons and vintage buttons and colorful sugar skull buttons and painted buttons and antiqued buttons...  


And a tiny little stash of copper Celtic dragon buttons.  I've listed a few bracelets featuring them in my Etsy shop and now I'll put away the remainder for a while and focus on something else.  

And I'll keep searching for more of these.  I'll bet there's a shop out there somewhere with some of them in a dusty back corner just waiting to be rediscovered.  The idea of that haunts me.  Or taunts me, I guess.  I told you it wasn't a healthy relationship!

20 comments:

 1. I know about the button addiction! I’m constantly looking for them too !

  ReplyDelete
  Replies

  1. Tel örgünün kullanım alanı oldukça geniştir. Bahsettiğimiz üzere insanlar kendilerine ait olan çeşitli yapıların çevresini kapatmak ve dışarıdaki yabancılara karşı girişleri engellemek amacıyla tel örgü sistemlerini kullanmaktadır. Tel örgüler bu sayede insanların daha rahat olmasını sağlamakta, güvenli yapılar kazanmasını sağlamakta ve çeşitli avantajlar da sunmaktadır.
   Tel örgü kullanım alanları olarak ise şunları örnek gösterebiliriz:
   • Bahçe çevresi,
   • Tarla çevresi,
   • Okul bahçesi çevresi,
   • Askeri lojman çevreleri,
   • Oyun parkı çevresi,
   • Arazi çevreleri,
   • Sportif faaliyet yapılarının çevresi
   Bu gibi alanlarda oldukça fazla kullanılmakta olan tel örgüler sayesinde insanlar daha güvende ve rahat olabilecek, kendilerini de yine yapılarını en etkili şekilde koruyarak daha çok avantajdan da yararlanacaklardır. Bu kapsamda tel örgü kullanım alanlarının bu denli fazla olması da yine kişilerin çok fazla avantajdan yararlanmasını sağlayacaktır.
   Panel Çit Teli
   Panel çit teli, ilk etapta güvenliğin sağlanması için tercih edilmektedir. Tel fiyatları Günümüzde özellikle de açık alanlarda inşa edilen yapıların çevreleri dışarıdan içeri girilmelere müsait olup çeşitli tehlikelerle de karşı karşıyadır. Panel çit teli daha çok belirttiğimiz üzere köylerde arazi yapılarında, tarlalarda, bahçelerde çevreyi çevrelemek için kullanılmaktadır. Son derece rahat bir kullanım olanağına sahip olup aynı zamanda da insanların daha güvenli bir çevrede olmasını sağlamak amacıyla da tercih edilmektedir.
   Panel çit birçok anlamda avantajlara sahip olup insanların kendilerini güvende hissetmeleri açısından da önemlidir. Nitekim bahçe, tarla gibi yerlerde yetiştirilen ürünlerin dışarıdan yabancı insan veya hayvan gibi canlıların girmesini engeleyecek şekilde dizayn edilmesi gereken panel çitlerin kullanım alanı da çok geniştir. Son derece avantajlı yapılara sahip olan panel çit teli ile birlikte çeşitli alanlarda güvenlik konusunda yeterli donanımlar sağlanabilir.

   Delete
 2. Oh my goodness!! my cousin has just opened a restaurant in Canberra called The Copper Dragon! Do you have any of these left for sale? It would be perfect for her.

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 4. I think it is important for you to know how your Celtic ring or other fine jewelry is created. This includes where the metal or gems have been sourced and where the craftsmanship has taken place. we provide a different type and unique design of a Celtic ring. celtic ring

  ReplyDelete
 5. Very informative post! There is a lot of information here that can help any business get started with a successful social networking campaign. purple gemstone

  ReplyDelete
 6. Interesting topic for a blog. I have been searching the Internet for fun and came upon your website. Fabulous post. Thanks a ton for sharing your knowledge! It is great to see that some people still put in an effort into managing their websites. I'll be sure to check back again real soon. garnet jewelry

  ReplyDelete
 7. What a fantabulous post this has been. Never seen this kind of useful post. I am grateful to you and expect more number of posts like these. Thank you very much. https://www.scrapmetalsydney.com/copper-recycling

  ReplyDelete
 8. http://www.guidesng.com.ng/2020/03/how-to-generate-electricity-using.html

  ReplyDelete
 9. Günümüzün en popüler bahçe çitleri arasında yer alan ve kalitesi ile her kesimden taktir toplamış ve yüksek güvenlik isteyen kişilerin en başlıca tercih ettikleri ürünümüz olan çitin maliyeti Panel Çit Fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız lütfen sayfamıza göz atmanızı rica ediyoruz. Ayrıca sadece Türkiye'de değil Dünyanın her yerinde en çok kullanılan ürünlerin Tel örgü bahçe teli olduğunu biliyormuydunuz. Tel örgü maliyeti ve fiyatları hakkında sayfamıza göz atabilirsiniz.

  ReplyDelete
 10. Çit - Tel Örgü - Panel Çit
  Panel Çit ve Tel Çit, Tel Örgü citbu.com'da
  Panel çitler ilk etapta tel örgü sistemi içerisinde düşünülerek güvenlik amacıyla tercih edilmektedir. Özellikle de büyük şehirlerde bahçeye sahip olan kişilerin bahçe etraflarını Çit ile kaplatarak dışarıdan yabancı kişilere girişi engellemesi gerekmektedir. Sadece yabancı kişilere karşı değil kedi, köpek gibi hayvanların girişini de kapatarak bu alanı koruması gereken kişiler böylelikle daha rahat edecek olup kendilerini de koruma altına alacaklardır.
  Tel örgüler daha çok güvenliğin sağlanması adına kullanılmaktadır. İç tarafı dış etkenlerden korumak amacıyla tercih edilen tel örgüler bu sayede daha çok alana yayılmakta ve çok fazla alanda tercih edilmektedir. Sizler de tel örgüleri kendinize ait olan tarla, bahçe, garaj, park gibi alanların çevrelerine inşa ederek rahatlıkla kullanabilir, uzun ömürlü olarak kullanma imkanına sahip olup yapılarınızı en iyi şekilde dış etkenlere karşı dirençli tutabilirsiniz.
  Çoğu zaman çeşitli yapıların çevresine güvenlik önlemlerinin artırılması için belirli sistemler yerleştirilir. Daha güvenli yapıların olması, dışarıdan içeriye yabancı kişilerin ve hayvanların girmesini engellemek amacıyla tel örgü sistemleri içerisinde yer alan jiletli tel tercih edilebilr. Jiletli tel en çok talep edilen yüksek güvenlik önlemleri arasında yer almaktadır. Dikenli tellerin çok yeterli olmadını ya da daha tehlikeli bölgelere daha güvenli tellerin çevrilmesi amacıyla jiletli tellere her zaman için ihtiyaç duyulmaktadır. citbu.com

  ReplyDelete
 11. Giyimbu web sayfamız pijama tayt alt giyim çocuk giyim ve mevsimlik giyim ürünlerinin toptan ve parakende satışlarını yapan bir firma olarak sizlere hizmet vermektedir. Pijama ve Tayt

  ReplyDelete
 12. A round of applause for your post. Much thanks again. Will read on...
  know more

  ReplyDelete

I'd love to hear from you!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...