September 10, 2017

Leafy Cuff in Micro Macrame Tutorial


My Leafy Cuff in micro macrame design is now available as a downloadable .pdf tutorial in my Etsy shop.  This one is a little bit more advanced than some of my other designs, but is still achievable for knotters who are comfortable with a basic double half hitch knot.  It's not that this one is difficult, it just has a lot more cords to keep track of.


I've worked this one up in several different colors now and I don't think I've found one I didn't like!


It's just really pretty!  Even the closure is elegant:


This tutorial is 20 pages and includes over 65 photographs and detailed step-by-step instructions and you can find it here.  Not sure if you're ready for this one yet?  There are 13 other micro macrame tutorials available to choose from starting at the absolute beginner level and you'll find them all here.  What are you waiting for?


4 comments:

 1. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 2. Panel Çitin montajının kolay oluşu ile görüntüsünün diğer çitlere göre çok daha güzel olması en önemli tercih sebeplerindendir. Görüntüsünün yanında dayanıklı oluşu da ayrı bir artı özelliği olmaktadır. Panel çitli tellerin kaplaması için galvaniz üstü statik boyayla yapılır ve dikmesinde kullanılan kaplama ise elektro galvaniz üzeri yine statik boya yapılmaktadır. Çitin en büyük artılarından biri de istenilen renkte yapmaktayız. Satın alacak kişilerin ne renkte isterse istesin yapılıyor. Panel çitlerin yüksekliği 50 ve 250 cm. arası değişen panel çitlerin çift telli oluyor. Montajında gerekli olan plastik klipslerin âdeti panel çitin yüksekliğine göre değişiklik gösterebilir. Örnek verirsek 50 cm olan panel çit için 1 adet plastik klip yeterken 120 cm Bir panel çite 2, 200 cm Bir panel çite ise 3 plastik klips gerekebilir. Şapka adı verilen plastik kapaklar montaj esnasında her dikme için kullanılarak görsellik bütünlüğü sağlar. Dekoratif, renkli, dayanıklı, kaliteli olan panel çitler gerek duvar üzerine gerekse de toprağa monte edilmektedir.


  Tel örgü
  Panel çit
  Panel çit Fiyat
  Tel Çit
  Çit
  Panel tel çit

  Ankara ve tüm Türkiye geneli satış yapan firmamız Tel örgü ürünleri ve bahçe çiti - panel çit - jilet tel - kafes tel satışı yapmaktadır.

  Bahçe çiti ve teli siparişleri alınır ayrıca Sincan Tel örgü ve çim çit - kafes tel - jiletli tel - bahçe çiti ürünleri burada

  ReplyDelete

I'd love to hear from you!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...